Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu kształci na 8 Wydziałach: Filologiczno-Pedagogicznym, Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Informatyki i Matematyki, Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa, Mechanicznym, Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Transportu i Elektrotechniki oraz Sztuki.
W swojej ofercie dydaktycznej posiada blisko 40 zróżnicowanych kierunków studiów, w tym kierunki humanistyczne, tj.: Prawo, Ekonomia, Administracja, Filologia angielska, Pedagogika, Dziennikarstwo medyczne: Lekarski, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, artystyczne, tj.: Architektura wnętrz, Wzornictwo, Malarstwo, Grafika oraz kierunki inżynierskie, tj.: Transport i logistyka, Mechatronika, Elektrotechnika, Mechanika i budowa maszyn, Budownictwo, Technologia chemiczna, Informatyka czy Towaroznawstwo.
Duży wybór unikalnych w skali kraju specjalności oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt akredytowane laboratoria i sale dydaktyczne gwarantują studentom zdobycie nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej wiedzy na wysokim poziomie. Dzięki temu konkurencyjność absolwentów Uniwersytetu na rynku pracy nieustannie rośnie. Wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom społeczeństwa nieustannie wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną o nowe kierunki i specjalności.
Uczelnia uruchomiła również Centrum Eksploatacji i Bezpieczeństwa Transportu działające przy Wydziale Transportu i Elektrotechniki, które stwarza istotną szansę wykorzystania potencjału badawczego istniejącego na Uniwersytecie, zgrupowanego na kilku wydziałach, w celu podjęcia procesów badawczych i kształcenia na trzech poziomach.
Uczelnia posiada nowoczesną halę sportową na 700 osób oraz w pełni skomputeryzowaną bibliotekę – jedną z najnowocześniejszych bibliotek naukowych w Polsce. Biblioteka Główna Uniwersytetu jako pierwsza w Polsce uruchomiła Elektroniczny Punkt Informacji Normalizacyjnej oraz Elektroniczny Punkt Informacji Patentowej. UTH Radom prowadzi także Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego celem jest dokształcanie osób starszych, które chcą nadal rozwijać swą wiedzę i zainteresowania, poprzez podejmowanie kształcenia poza tokiem studiów w formie zbliżonej do kształcenia w szkołach wyższych.